Noworoczne porządki – jak zacząć?

@pinterest.com

Porzuć stare, zacznij nowe – noworoczne porządki to świetny sposób, aby skutecznie odświeżyć naszą przestrzeń. Szczególnie, jeśli przez miniony rok ugrzęźliśmy w nadmiarze rzeczy. Uporządkowana przestrzeń pozwoli nam dobrze zacząć rok i z nową energią trzymać się swoich postanowień. Jak należy skutecznie posprzątać, aby odświeżyć swój dom i umysł wraz z początkiem roku?

@apartmenttherapy.com

Od czego zacząć?

Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z ogromnym bałaganem, jest rozsądne zaplanowanie porządków i etapowe sprzątanie pomieszczeń jednego po drugim. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego chaosu i nerwowego krzątania się po mieszkaniu. Taka strategia pozwoli nam też w łatwy sposób ocenić ile pracy mamy już za sobą, a co należy jeszcze dokładnie uporządkować.

@alicelaneinteriors

Punkt 1: przedpokój

Porządkowanie i organizowanie przedpokoju to świetny punkt wyjścia do zagospodarowania całego domu. Jest to nie tylko pierwszy obszar, który widzą goście, co oznacza, że ​​musi być w jak najlepszym stanie, ale jest to również jedna z mniejszych przestrzeni w domu, dzięki temu szybko osiągniemy satysfakcję potrzebną do przejścia przez uporządkowanie reszty domu. Jednym z najczęstszych błędów porządkowania jest zajmowanie się najpierw większymi pomieszczeniami i rezygnacja w połowie, gdy nie widać żadnego efektu naszych trudów.

@thomastudies.tumblr.com

Odłóż wszystko na swoje miejsce

Czasami raz wzięta rzecz czeka dniami, a nawet tygodniami na ponowne odłożenie jej na miejsce. Odwlekamy to tak długo, aż wreszcie naturalnie stapia się z otoczeniem – a nasza przestrzeń zamienia się w przytulne składowisko przypadkowych przedmiotów. Przy noworocznych porządkach warto dokładnie przemyśleć strategię i zastanowić się, czy obecne miejsca dla niektórych przedmiotów są odpowiednie. Jeśli w naszych szufladach i półkach brakuje logicznego ładu, zróbmy małą reorganizację.

@thespaces.com

Przejdź do salonu

Wejście gotowe, możemy śmiało zabierać się za porządki salonu. Organizacja salonu w Nowy Rok może być zniechęcająca, zwłaszcza jeśli mamy dużą rodzinę, która regularnie korzysta z tej przestrzeni. Salon często staje się naturalną strefą gromadzenia się mnóstwa rzeczy użytku codziennego i chociaż styczniowe porządki mogą nie przetrwać do końca następnego miesiąca, pozbycie się nagromadzonych tam drobiazgów pomoże zapobiec wymknięciu się bałaganu spod kontroli. Jeśli jednak dokładne uporządkowanie salonu przy pierwszym podejściu wydaje nam się karkołomnym przedsięwzięciem – zastosujmy zasadę małych kroczków. Systematycznie, każdego dnia, starajmy się organizować poszczególny zaułek naszego pokoju dziennego.

@curatedinterior.com

Powierzchnie płaskie

Zacznijmy od sporządzenia bilansu wszystkiego co znajduje się na widocznych płaskich powierzchniach i zanotujmy w pamięci wszystko, co wymaga przeniesienia. Znalezienie miejsca dla przedmiotów, które niepotrzebnie walały się po stole, kuchennym blacie lub komodzie skutecznie oczyści i odświeży naszą przestrzeń. Pozbądźmy się starych czasopism, nieużywanych naczyń i porzuconych drobiazgów.

@curatedinterior.com

Reorganizacja drobiazgów

Styczniowe porządki to świetny czas, aby podsumować wystrój swojego domu i zdecydować, co lubimy, czego nie, a także czego obecnie brakuje nam najbardziej. Zmiana wystroju to łatwy sposób na odświeżenie domu na Nowy Rok bez całkowitego remontu. Ponadto warto poświęcić trochę czasu na ponowną ocenę pomysłów i miejsc na przechowywanie, aby sprawdzić, czy należy je dodać. Nawet coś tak prostego, jak zamiana stolika kawowego z blatem na taki z dużą ilością wbudowanego schowka, może mieć ogromne znaczenie, szczególnie w niewielkich przestrzeniach.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis