Nowy serwis Allegro. Sprzedawaj i kupuj lokalnie

Powszechnie znany i cieszący się wielką popularnością serwis aukcyjny Allegro rozszerzył swą działalność. Zaledwie kilka tygodni temu w sieci zadebiutował portal Allegro Lokalnie. Czym różni się od „starego” Allegro? Czy warto z niego skorzystać? Sprawdź, co warto wiedzieć o tym nowym portalu.

  1. Czym jest serwis Allegro Lokalnie?
  2. Nowe Allegro a inne lokalne serwisy ogłoszeniowe
  3. Sprzedaż i zakupy na Allegro Lokalnie

Czym jest serwis Allegro Lokalnie?

Jak sama nazwa wskazuje, serwis Allegro Lokalnie https://allegrolokalnie.pl/ jest nastawiony na klienta lokalnego. Posiada funkcjonalności, które znane są z podstawowej wersji portalu. Pozwala więc na łatwe wystawianie aukcji oraz kupowanie dowolnych przedmiotów. Transakcje odbywają się przede wszystkim z odbiorem osobistym, jednakże istnieje również możliwość wysyłki zakupionego towaru pocztą, do paczkomatu czy też kurierem, w zależności od indywidualnych ustaleń pomiędzy kupującym a sprzedającym.

Nowe Allegro a inne lokalne serwisy ogłoszeniowe

Czytając więc o funkcjonalnościach nowego serwisu Allegro, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest on bardzo podobny do pewnych znanych i cieszących się dużą popularnością ogłoszeniowych serwisów lokalnych, takich jak Olx czy też Gumtree. Czym więc Allegro Lokalnie różni się od owych portali? Przede wszystkim za Allegro Lokalnie stoi wieloletnie doświadczenie, solidność i renoma serwisu Allegro.pl. Podczas gdy w przypadku portalu ogólnopolskiego nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa wykwalifikowany zespół specjalistów, tak również na Allegro lokalnym userzy mogą korzystać z pomocy działu obsługi klienta. Na „dużym” Allegro nie wolno wprowadzać potencjalnych kupujących w błąd oraz sprzedawać im towarów podrobionych, co regularnie kontroluje zespół specjalistów Allegro. Aukcje z podróbkami są możliwie najszybciej usuwane z serwisu, co gwarantuje userom większe bezpieczeństwo i niemal 100% pewność, że kupując na aukcjach, nie nabędą towarów nieoryginalnych. Jest to więc znacząca różnica pomiędzy Allegro Lokalnie a konkurencyjnymi serwisami z ogłoszeniami, na których kontrola sprzedawców oraz wystawianych towarów nie jest tak duża i szczegółowa.

Sprzedaż i zakupy na Allegro Lokalnie

Jak już wspomniano wcześniej, lokalne Allegro jest dobrym miejscem zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców. Ci ostatni mogą z łatwością wystawiać aukcje z różnego rodzaju przedmiotami, również poprzez aplikację Allegro. Kontakt z ewentualnymi kupującymi jest łatwy i wygodny. Odbywa się poprzez specjalny czat, co stanowi pewne novum względem tradycyjnego Allegro, na którym kontakt między kupującym a sprzedawcą jest możliwy poprzez maila. Allegro umożliwia bezpłatne wystawianie ogłoszeń z odbiorem osobistym, nie pobiera również żadnej prowizji w przypadku sprzedaży takiego produktu. Sprzedawca ma możliwość wystawienia ogłoszenia w licytacji albo z opcją Kup Teraz. Możliwe jest też dodanie do aukcji bezpośredniego linku do szybkich płatności, a także opcji wysyłki. W takim wypadku w sytuacji sprzedaży przedmiotu, Allegro pobiera prowizję w wysokości 10% ceny (maksymalnie 50 zł).

Jeśli chodzi natomiast o korzyści dla samych kupujących, to decydując się na korzystanie z Allegro Lokalnie, otrzymują oni dostęp do szerokiego grona prywatnych, sprawdzonych sprzedających. Zyskują także gwarancję bezpiecznych zakupów, jak również opcję bezpiecznych i szybkich płatności.

Ponadto Allegro Lokalnie informuje też o projekcie dotyczącym wspierania inicjatyw w bezpośredniej okolicy kupujących i sprzedających. Na więcej informacji na ten temat przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać – projekt ten jest jeszcze w fazie dopracowywania szczegółów.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis