Skóra naturalna – jak wprowadzić ją do salonu nie wydając fortuny

Meble w obiciu z naturalnej skóry są ponadczasowe, eleganckie i praktyczne. Niestety, są także dość kosztowne. Na szczęście aranżując swój salon i dysponując ograniczonym budżetem, przy odrobinie wysiłku możesz połączyć w atrakcyjny sposób naturalną skórę z obiciami z tkanin. Wystarczy, że postawisz na mniejsze powierzchnie, dobierając meble w taki sposób, żeby to właśnie naturalne materiały przyciągały wzrok w pomieszczeniu. Jak to zrobić? Sprawdź, czytając poniższy tekst.

Krzesła stołowe – niewiele skóry, świetny efekt

Klasyczne, skórzane krzesła stołowe wymagają dość dużej ilości materiału obiciowego, co zwiększa ich cenę. Na rynku można jednak kupić świetnie prezentujące się krzesła, które dzięki dużym, pustym przestrzeniom między siedziskiem a oparciem nie tylko doskonale wpisują się w najnowsze trendy modowe, ale także wyposażone są w znacznie mniejsze powierzchnie tapicerowane. Niektórzy producenci oferują również niemal w pełni drewniane krzesła, w których jedynie siedziska pokryte są naturalną skórą. Mimo ograniczonej powierzchni tapicerki, meble takie wcale nie muszą prezentować się skromnie i minimalistycznie, wręcz przeciwnie. Doskonałym przykładem połączenia luksusowego designu i ograniczonego użycia skóry są meble dostępne w VidaXL krzesła stołowe, ale także awangardowe taborety i inne siedziska.

Rozkładane, komfortowe fotele skórzane

Kanapa, sofa czy narożnik to dość duży wydatek, który znacznie zwiększa tapicerka ze skóry. Jeśli musisz ograniczyć swój budżet i zdecydować się na mebel obity tkaniną, spróbuj uzupełnić go interesującym, przyciągającym uwagę stolikiem kawowym i atrakcyjnym wizualnie fotelem skórzanym. Postaw na rozkładany fotel z pokryciem z naturalnej skóry, doskonale dopasowany pod względem aranżacyjnym do pozostałych mebli. Warto podkreślić, że w ten sposób nie tylko obniżysz wydatki, ale także zyskasz naprawdę efektowny, a przy tym komfortowy mebel, na którym doskonale wypoczniesz w półleżącej pozycji czytając książkę czy oglądając telewizję.

Niedrogi puf w roli podnóżka i dodatkowego siedziska

Innym sposobem na wprowadzenie naturalnej skóry do salonu jest zakup efektownego pufa lub podnóżka skórzanego. Taki mebel, choć stosunkowo nieduży, odpowiednio eksponowany może stanowić przyciągający uwagę akcent w twoim salonie. Zwłaszcza, jeśli dobierzesz go na zasadzie kontrastu. Na przykład przy szarych obiciach kanapy i foteli postaw na jasnobrązową, licowaną skórę kozią. Taki podnóżek to wydatek rzędu kilkuset złotych, a potrafi nadać wnętrzu niepowtarzalny styl i charakter. Sprawdzi się przy tym zarówno w funkcji podnóżka do fotela, jak i dodatkowego siedziska.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis