Urocze i stylowe fryzury na czasie

@tezza.barton

Wiosną niejednej z nas zaczyna marzyć się zmiana wizerunku. Czujemy się po prostu znużone stylizacjami, makijażami, a także uczesaniami, które nosiłyśmy zimową porą. Świetnym pomysłem na wiosenną metamorfozę jest zmiana fryzury. Oto fantastyczne trendy, które będą dominowały we fryzjerstwie przez kolejne miesiące. Pokochały je gwiazdy i trendsetterki, więc warto się nimi zainspirować.

Francuska grzywka

Jeżeli chciałybyśmy dodać swojemu wiosennemu lookowi trochę świeżości, ale nie chcemy decydować się na radykalne zmiany w wyglądzie, pomyślmy o ścięciu grzywki. Strzałem w dziesiątkę będzie nonszalancka i szalenie zmysłowa grzywka w modnym francuskim stylu. To bardzo uniwersalny typ grzywki, który pasuje do każdego kształtu twarzy. Długie kosmyki w stylu messy look udelikatniają rysy, a poza tym dodają twarzy magnetyzmu i tajemniczości. Kochają ją największe francuskie ikony mody, na czele z Jeanne Damas, Charlotte Gainsbourg, Caroline de Maigret, czy Lou Doillon. Francuską grzywkę układamy przy pomocy pianki do włosów. 

Kultowy bob

Jedną z najbardziej topowych wiosennych fryzur jest kultowy bob. Trudno o bardziej twarzowe, urokliwe i eleganckie uczesanie. Kolejną zaletą tej fryzury jest to, że bardzo szybko można ją ułożyć. Decydując się na boba, nie skazujemy się na pracochłonne modelowanie kosmyków. Możemy osiągnąć olśniewający look dosłownie w kilka sekund. Wystarczy odrobina dodającej objętości pianki lub spray z wodą morską oraz utrwalający lakier do włosów i gotowe.

Najciekawszymi typami bobów są obecnie blunt bob, long bob, beach wave bob oraz messy bob. Wszystkie są zachwalane przez stylistów fryzur, jednakże wśród gwiazd i trendsetterek przoduje ten ostatni. Messy bob z oryginalnym, bardzo zmysłowym cieniowaniem i grzywką stał się wielkim hitem, gdy podobnie ścięła się supermodelka z polskimi korzeniami, Emily Ratajkowski. Mnóstwo osób twierdzi, że jeszcze nigdy nie wyglądała lepiej. Faktycznie messy bob to bardzo stylowa modna fryzura z pazurem i ciekawą nutą nonszalancji. Emily tak pokochała swój nowy look, że podobno nie zamierza już wracać do prostych długich włosów, które były jej znakiem rozpoznawczym. 

@anarabyanalerida

Delikatne romantyczne fale à la Botticelli

Loki w dalszym ciągu nie wychodzą z mody. Także i przez wiosenne miesiące będziemy podkręcały kosmyki. Odchodzimy jednak póki co od bardzo mocnych skrętów. Stawiamy za to na długie delikatne fale określane ostatni czasy jako Botticelli waves. To szalenie romantyczne kobiece uczesanie, które odejmuje lat i dodaje wiele uroku.

Nazwa fryzury nawiązuje do nazwiska renesansowego malarza związanego ze szkołą florencką, Sandro Botticellego. Botticelli ma na swoim koncie niezliczoną liczbę genialnych dzieł. Za jedno z najsłynniejszych uważa się „Narodziny Wenus”. To właśnie ten obraz stał się wielką inspiracją dla fryzjerów. Wenus na owym płótnie również nosi bardzo długie, syrenie, subtelne loki. Wierną fanką uczesania stała się hollywoodzka aktorka Megan Fox. 

@anarabyanalerida
Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis