Zestaw garnków na indukcję, 2 propozycje

źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: Maksym Yemelyanov

Kuchnia indukcyjna to urządzenie, które znaleźć można w większości współczesnych kuchni. Aby móc z niej korzystać, zaopatrzyć należy się w specjalne garnki na indukcję. Czym powinien charakteryzować się idealny zestaw garnków do indukcji?

Jakie wybrać garnki indukcyjne?

Idealne garnki indukcyjne, czyli jakie? Każde naczynie tego typu posiada na spodzie (niekiedy oznaczenie to znajduje się na opakowaniu danego produktu) symbol zwojnicy. Oznacza to, że dany garnek indukcja jest wyposażony w specjalne dno wykonane z ferromagnetycznego materiału wykrywanego przez płytę indukcyjną. Aby upewnić się, że do czynienia mamy z garnkami do indukcji, wystarczy wykonać prosty test polegający na przyłożeniu magnesu do dna naczynia. Jeżeli garnki do płyty indukcyjnej przyciągną go to znak, że dane naczynie nadaje się do używania na indukcji.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę wybierając komplety garnków indukcyjnych? Pierwsza ważna kwestia to średnica garnków na indukcję. Najlepiej, aby była ona takiej samej wielkości co pola grzewcze lub nieco mniejsza. Jeżeli garnek pod indukcję będzie za duży, kuchenka może mieć problem z jego wykryciem.

Dobre garnki na indukcję powinny posiadać grube na około 5-10 mm, płaskie, odpowiednio przylegające do kuchenki indukcyjnej dno. Sprawi to, że będą one w stanie w równomierny sposób rozprowadzać ciepło. Najlepiej, by dno garnków do kuchni indukcyjnej składało się z około 3-6 warstw i było odporne na uszkodzenia.

Godne polecenia są garnki na płytę indukcyjną wyposażone w solidne, nienagrzewające się uchwyty z tworzywa sztucznego, które skutecznie uchronią przed przypadkowym poparzeniem podczas gotowania. Niemniej istotnym elementem są pokrywki do garnków do kuchenki indukcyjnej. Najlepiej, by były one wykonane ze szkła i miały stalowe ranty i uchwyt oraz otwór mający na celu odprowadzanie nadmiaru pary wodnej.

Zestawy garnków na indukcję — najczęściej zadawane pytania

Wiele osób planujących zakup zestawu garnków indukcja zastanawia się, czy garnki indukcyjne można używać na gazie. Znaczącą część dostępnych na sklepowych półkach produktów tego typu nadaje się do korzystania na każdego rodzaju kuchence.

Równie często zadawane pytanie to: „czy garnki indukcyjne można myć w zmywarce?” Bez obaw w ten sposób umyć można komplet garnków indukcja ze stali nierdzewnej. Ręcznie czyścić powinno się natomiast garnki płyta indukcyjne z powłoką ceramiczną czy teflonową. — Mycie takich naczyń w zmywarce przyczynić mogłoby się do osłabienia wiązania powłoki i aluminium, w konsekwencji czego przygotowywane w tego typu garnkach potrawy zaczynałyby przywierać do ich powierzchni — wyjaśnia ekspert https://tadar.pl.

Ekskluzywne garnki indukcyjne dla wymagających

Jakie garnki na indukcję wybrać? W każdej kuchni dobrze sprawdzać będzie się komplet garnków nierdzewnych na indukcję Konighoffer Saona. W skład zestawu garnków na indukcję wchodzi 8 elementów: garnek o średnicy 16 cm, garnek o średnicy 18 cm, garnek o średnicy 22 cm, rondelek o średnicy 14 cm oraz dopasowane do każdego z naczyń pokrywki z praktycznymi odpowietrznikami. Garnki kuchnia indukcyjna wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, łatwy w czyszczeniu, a co najważniejsze — nie wchodzi w reakcję z żywnością. Każdy garnek od Tadar.pl posiada akutermiczne dno oraz duże, solidne uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Miłośnicy designerskich naczyń, zdecydować mogą się natomiast na zakup czarnych garnków indukcyjnych. Niezwykle efektownie prezentuje się zestaw garnków na indukcję Konighoffer Masira i patelnia Pescado 24 cm z pokrywką. Komplet składa się z garnka o średnicy 16 cm, garnka o średnicy 18 cm, garnka o średnicy 18 cm, patelni o średnicy 24 cm i dopasowanych pokrywek. Wykonany został on z wysokiej jakości stali nierdzewnej i posiada efektowną powłokę zewnętrzną imitującą kruszony lód.

Odpowiednio dopasowany zestaw garnków na indukcję to gwarancja codziennych, małych sukcesów w wygodnym, bezpiecznym gotowaniu.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis