Mieszkania paryskich it girls

@parisianvibe

Paryż jest uważany za jedną z najbardziej inspirujących europejskich stolic. W klimatycznym Mieście Świateł już od długich dekad nieustannie kształtują się intrygujące trendy artystyczne, modowe i urodowe. Zwykle robią potem oszałamiającą karierę na całym świecie i zyskują sobie miano kultowych. Równie duży zachwyt jak stylizacje, makijaże, czy uczesania paryżanek budzą również ich mieszkania. Oto, w jaki sposób je urządzają. Koniecznie przemyćmy ich triki do swoich domów. 

Stylowe paryskie mieszkania

Wszyscy zainteresowani tematyką wnętrz z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że paryskiego stylu urządzania nie sposób pomylić z żadnym innym. Jest bowiem estetyką wyjątkową, ale i bardzo charakterystyczną. Co ją wyróżnia? To na pewno wyrafinowane i wyważone połączenie nowoczesności wraz ze stylem vintage. Ów zabieg uwielbiają paryskie it girls na czele z Jeanne Damas, Diane Kari, Camille Yolaine, czy Leią Sfez. 

Paryski styl błyskawicznie poznamy po nieszablonowym połączeniu współczesnego wzornictwa z tym sprzed dekad, a niekiedy nawet i stuleci. Tak, śmiało można stwierdzić, że paryżanie mają ogromną słabość do eklektyzmu. Doceniają nowinki pojawiające się w designie, jednakże mają przy tym nostalgiczne dusze.

Kochają dodatki i meble sprzed dekad. Namiętnie kolekcjonują rodzinne pamiątki. Jeżeli nie mają ich pod ręką, chętnie buszują w poszukiwaniu podobnych rzeczy na targach staroci i w antykwariatach. Jako że to jedna z ulubionych rozrywek mieszkańców Paryża, można odnaleźć ich tam wręcz gigantyczną ilość. Paryżanie ubóstwiają nutę romantyzmu znamienną dla antyków i arcydzieł wzornictwa z lat sześćdziesiątych, czy siedemdziesiątych. Są po prostu zdania, że dodaje wnętrzu szlachetności.  

@parisianvibe

Jak stworzyć wnętrze w paryskim stylu?

Paryski styl urządzania wnętrz można uznać za pełen artystycznego zacięcia misz masz. Nie można odmówić mu jednakże ponadczasowości, niezobowiązującego szyku, jak i tworzenia bardzo odprężającego wrażenia. Wszystko dlatego, że paryżanie stawiają na stonowaną elegancką paletę. Komponują wnętrza w jasnych barwach – bieli, beżu, tonie porcelanowym, gołębiej szarości, czy rozbielonym błękicie. Zapewnia to niezrównany efekt świetlistości, a do tego fantastycznie powiększa metraż. Ujmującą świetlistą paletę przełamują często ciemniejszymi barwami. Celują na przykład w karminowy, oliwkowy, granatowy, burgundowy, szmaragdowy, pudrowo różowy, czy musztardowy.

Warto wspomnieć, że paryskie it girls cenią sobie minimalizm. Najczęściej unikają wprowadzania do domów zbyt wielu chwytających spojrzenia wzorów. Umiaru nie znają jednak, jeśli chodzi o wplatanie do wnętrz sztuki. W ich domach roi się od obrazów, grafik, fotografii, ceramiki, artystycznego szkła oraz tekstyliów. Cenią rzeczy unikatowe i niepowtarzalne.  

We wnętrzach urządzonych w paryskim stylu nie może zabraknąć też jeszcze jednego arcyważnego elementu, mianowicie luster. Stylowe ikony mody z Paryża wieszają je w rozmaitych niestandardowych miejscach. Umieszczają je również w supermodnych dekoracjach znanych jako galery walls. 

@parisianvibe
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis