Pomysły na pakowanie prezentów

@etsy.com

Wybieranie idealnych prezentów dla przyjaciół i bliskich to fantastyczna zabawa i satysfakcja. Kto nie lubi widzieć uśmiechniętej twarzy, gdy ktoś rozdziera prezent i jest zachwycony z otrzymanego podarunku? Jednak zanim obdarowani odkryją co jest w środku, warto się upewnić, że będą pod wrażeniem naszego wysiłku w profesjonalnie wyglądające zapakowanie prezentu. Szczególnie, że piękne pakowanie nie zajmie nam wiele czasu! 

@cleanandscentsible.com

@melissaselmin.com

Suszone ozdoby

Jeśli minimalizm, to nasze drugie imię, z pewnością zachwyci nas ta inspiracja na proste i efektowne zapakowanie prezentów. Potrzebny nam będzie jednolity papier do pakowania, cienka wstążka materiałowa lub sznurek jutowy, a także suszone gałązki lub plastry pomarańczy – które łatwo możemy przygotować samodzielnie. Tak zapakowane prezenty z pewnością zrobią wrażenie na obdarowanych!

@Mahsa.Mrpr

Ekologiczne pakowanie

Jeśli naszym priorytetem jest ekologiczne podejście między innymi także do pakowania prezentów – doskonałym pomysłem do tego celu będzie wykorzystanie kawałka naturalnej tkaniny, na przykład z lnu, juty, czy też organicznej bawełny. Subtelne dekoracje ze sznurka jutowego i świeżych kwiatów, doskonale podkreślą rustykalny charakter naszego pakunku, a użyty do tego materiały będzie można wykorzystać wielokrotnie.

@stylemepretty.com

Urzekająca prostota

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze! Wybierzmy papier i wstążkę w tym samym kolorze lecz o innym odcieniu, dzięki temu nadamy spójny i elegancki wygląd prezentowi. Jako element dekoracyjny posłużą ozdobne inicjały, które z powodzeniem zastąpią nam bileciki do prezentów. 

@sheholdsdearly.com

Kokarda w stylu maxi

Piękne satynowe wstążki, to element, który może nam się przydać szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia – jako element stroików, ozdób choinkowych, czy też do pakowania prezentów dla naszych bliskich. Kolejna, banalnie prosta propozycja pakowania wymagać będzie od nas wyłącznie sprawnej ręki przy wiązaniu kokardek! Aby otrzymać zamierzony efekt, musimy dobrać odpowiednią grubość wstążki do rozmiaru pudełka. Dzięki temu uzyskamy piękną kokardę w stylu maxi, która zastąpi wszelkie inne dodatki. Doskonałym pomysłem będzie także dodanie do prezentu małego bilecika do prezentów.

@bhg.com

Tekturowa tuba

Jeśli podczas świąt lubimy obdarowywać bliskich słodkościami i domowymi wypiekami, ale często mieliśmy problem jak w łatwy i szybki sposób zapakować łakocie – ta propozycja oszczędzi nam sporo czasu podczas świątecznej gorączki. Wystarczy tektura falista,  aksamitna wstążka i kilka gałązek lub kwiatków do ozdoby. Tak zapakowane ciastka będą wyglądać jeszcze bardziej apetycznie!

@upcyclemystuff.com

Puszyste kuleczki

To doskonała propozycja uroczego zapakowania prezentu szczególnie dla najmłodszych. Wystarczy do zapakowanego wcześniej w jednolity papier prezentu przykleić kolorowe, puszyste kuleczki (które dostaniemy w każdym sklepie papierniczym) i gotowe! Słodka paczuszka przypominająca łakocie z pewnością ucieszy nasze pociechy.

@okchicas.com

Małe zawiniątko

Nie wszystkie prezenty mają foremne kartony, dzięki którym bez problemu owiniemy je papierem ozdobnym. Czasami pakujemy rzeczy, które mogą być naprawdę problematyczne – a nam kończą się kreatywne pomysły co z nimi zrobić. Z pomocą przyjdzie nam ponownie papier i sznurek, ale w znacznie mniej skomplikowanej formie. Wystarczy umieścić nasz prezent w środkowej części wyciętego wcześniej kwadratu i związać sznurkiem lub wstążką. Ta prosta metoda może uchronić nas niejednokrotnie przed nerwami, gdy czasu na pakowanie będzie naprawdę niewiele.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis