Rudzielec z ogrodu – jak dekorować?

Dynia, bo o niej właśnie mowa, jest rośliną, której nie sposób przecenić. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej stylowych symboli jesieni. Ma nie tylko właściwości zdrowotne i energetyczne – w ezoteryce uważa się, że lampiony z dyni odstraszają złe duchy – ale także doskonale prezentuje się jako ozdoba. W tym artykule przedstawiamy pomysły na dyniowe dekoracje.

Stylowe dekory z dyni możesz zrobić sama. Zdecydowanie przyda Ci się w tym celu długi, ostry nóż – ten efektowny rudzielec jest niezwykle gruboskórny. Ponadto potrzebne Ci będą: różnokolorowe farby, pędzle różnej grubości, markery oraz ozdobne koraliki, a nawet… ćwieki – w stylizacjach rockowych! Pamiętaj, że jesień to właśnie ta pora roku, kiedy ozdoby DIY robimy z darów natury, bo nic nie prezentuje się w mieszkaniu piękniej niż właśnie jej płody.

Białe dynie – hit sezonu!

Obecnie najmodniejszym kolorem w stylizacji wnętrz jest biel. Moda na tę barwę wywodzi się z bardzo popularnego stylu skandynawskiego, którego podstawą jest prostota i funkcjonalne podejście do wnętrza. Biel prym wiedzie również wśród jesiennych dekorów. W związku z tym trendem na rynkach i w supermarketach coraz częściej można spotkać białą dynię. Jest to odmiana ozdobna – w przeciwieństwie do pomarańczowej nie nadaje się do jedzenia. Biała dynia sama w sobie może stanowić ciekawą ozdobę wnętrza. Jeśli chcesz jednak, by Twoje dynia wyglądała naprawdę oryginalnie, możesz wyciąć lub namalować na jej powierzchni różnorodne wzory. Z bielą świetnie komponuje się złoto oraz czerń. Gęsta pajęczyna namalowana na skórze białej dyni to ozdoba na tyle przerażająca, że z pewnością zrobi furorę podczas halloweenowego przyjęcia.

Jesienne aranżacje z dynią w roli głównej

Dynia doskonale się komponuje z innymi sezonowymi skarbami natury, jak jabłka, liście, jarzębina, szyszki. Ułożone z nich aranżacje dobrze wyglądają zarówno na stole – np. na białym talerzu, jak i na podłodze, zwłaszcza gdy do dyspozycji mamy duże dynie. Stylowego rudzielca z ogrodu wykorzystuje się na różne sposoby. Możesz wyciąć z dyni stylowy lampion lub też dowolnie ją ozdabiać, nie wycinając środka, zwłaszcza jeśli nie masz zamiaru go użyć do celów spożywczych, co swoją drogą jednak polecamy – pomarańczowa dynia jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Warto wiedzieć, że wydrążona skorupa dyni – choć sama w sobie jest jędrna i sztywna – szybko obumiera. W ciągu kilku dni zaczyna się nieestetycznie marszczyć i wysuszać. Tymczasem dynia, która nie została pozbawiona swojego wnętrza, z powodzeniem wytrzyma nawet kilka lat.

Źródło: @thefrugalhomemaker

Dynia na rockowo – ćwieki

Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze zdobiła dynia w stylu rockowym, wykorzystaj w tym celu ćwieki – dostaniesz je w pasmanterii. Z powodzeniem możesz je zastąpić również złotymi i srebrnymi pinezkami, które łatwo wbijesz w skórę dyni. Będą się na niej stylowo prezentować, zwłaszcza jeśli ułożysz z nich samodzielnie zaprojektowany wzór. Oczywiście, zawsze warto się inspirować propozycjami zamieszczonymi na naszym stylowym portalu.

Dynia jak malowana…

Najprostszą jesienną dekorację zrobisz, malując dynie różnych rozmiarów kolorowymi farbami. Wykorzystując odcienie bieli, złota, srebra, żółci i brązu, można skomponować wspaniała aranżacje. Na pomalowanej białą farbą dyni możesz narysować dodatkowo inne wzory, stworzysz w ten sposób oryginalną kompozycję. Malowane dynie to efektowna ozdoba jesiennych parapetów i balkonów, a także stołu podczas stylowego obiadu. Można ją także wykorzystać jako motyw przewodni jesiennego wesela.

Naturalne dekory, wraz z modą na stylizacje DIY, zyskały w ostatnich czasach na popularności. Bardzo nam się ten trend podoba. Nie tylko ładnie się prezentują, ale są również ekologiczne. Zgodzicie się chyba z nami, że dynia z ogrodu wygląda w mieszkaniu o wiele lepiej niż jej plastikowa imitacja. Tworzy także niezwykły klimat w mieszkaniu. Polecamy! Więcej dekoratorskich inspiracji znajdziesz na naszym wnętrzarskim profilu

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis