Stylowy mani na Nowy Rok

@tattooedmartha.com

2023 rok to czas na krótkie paznokcie i klasyczne kolory – ale bez paniki: każdy, nawet największy miłośnik ekstrawagancji znajdzie coś dla siebie! Wraz z początkiem roku, do świata beauty wkroczyły także nowe trendy, w tym na stylowy manicure. Zapomnimy o maksymalistycznych, futurystycznych paznokciach, które rządziły w ostatnich sezonach. Czas na dyskretne zdobienia, klasyczne odcienie i minimalną długość. Królować będzie szykowny francuski micro manicure, a także głębokie burgundy w stylu Addamsów. Jak będziemy stylizować paznokcie zgodnie z nadchodzącymi trendami?

@camillebateman

Francuski micro manicure

Pojawiający się w latach 70. francuski manicure na długo odszedł w zapomnienie, by w 2019 roku powrócić w bardziej nowoczesnej formie. Jest teraz dostępny w wielu wersjach, ale jeśli jest jedna, która wyróżnia się jako wielki trend 2023 roku, to jest to francuski micro manicure. Pomysł? Używamy klasycznych kolorów, takich jak pastelowe, transparentne odcienie różu, kolory nude i biel, ale na krótkich paznokciach. W tym roku przedkładamy praktyczność nad estetykę. Trend ten został potwierdzony na pokazach wiosna-lato 2023, zwłaszcza przez dom mody Dior czy Simone Rocha. Zawładnęły także Pinterestem, na którym wyszukiwania tego hasła wzrosły o 235% w latach 2020-2022, zapowiadając nadchodzącą eksplozję w tym roku.

@howlifestyles.com

Viva Magenta kolorem roku Pantone

Jak co roku Pantone ujawnił kolor, który w 2023 roku zobaczymy wszędzie: jest to Viva Magenta, żywa i odważna fioletowa czerwień, która już zaznacza swoją obecność w licznych kolekcjach mody. Tendencję można również zaobserwować w sektorze manicure, gdzie różne marki lakierów do paznokci wprowadziły już ten odcień do swojego asortymentu.

@luxoffux.tumblr.com

50 shades of nude

Ogromną zaletą nude jest to, że występuje w różnych odcieniach i jak kameleon dostosowuje się do wszystkich odcieni skóry. Dlatego często podczas pokazów mody modelki malują paznokcie na kolor jak najbardziej zbliżony do koloru ich skóry. Trend, który nie jest więc nowy, ale który był na wszystkich wybiegach ostatniego tygodnia mody, od Valentino po Michaela Korsa.

@pinterest.com

Gotyckie zdobienia

Nie pierwszy raz jesteśmy świadkami trendu podyktowanemu przez głównego bohatera ulubionego serialu z Netflixa. W związku z sukcesem Wednesday, na wybiegach królują elementy inspirowane gotykiem. Nic więc dziwnego, że dotknęło to również manicure. Czarne i krótkie paznokcie ze świetlistym wykończeniem to prawdziwy tegoroczny trend, któremu poddała się nawet Hailey Bieber. Należy pamiętać jednak, że paznokcie w stylu gotyckim to nie tylko głęboka czerń jak u Versace, ale także ciemne odcienie bordowe, fiolety i brązy.

@weheartit.com

Paznokcie bogatej dziewczyny

Jennifer Lopez odpowiada za jeden z najpopularniejszych obecnie trendów w manicure. Nazywany „paznokciami bogatej dziewczyny” i stworzony przez jej stylistę paznokci Toma Bachika, podbija gusta innych koleżanek z branży. Doceniły go między innymi Nicola Peltz i Lily Collins – i nie można im się dziwić. Beżowy krem o całkowitym kryciu to najprostsza droga do uzyskania efektu naturalnych i zadbanych paznokci. Owy trend został zauważony także na pokazie Chanel, a jego popularność z pewnością drastycznie wzrośnie w nadchodzących miesiącach. 

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis