Cienie pod oczami – jak zapobiegać?

@stylowi.pl

Skóra w okolicy oczu jest wyjątkowo cienka i unaczyniona. Dodatkowo jest czułym barometrem kondycji całego organizmu, dlatego wiele nieprawidłowości widocznie odbije się na jej wyglądzie. Po nieprzespanej nocy lub stresującym okresie w pracy, prawdopodobnie to właśnie cienie pod oczami jako pierwsze zdradzą naszą sytuację. Trwałe zasinienia w okolicy oczu niestety dodają nam lat, sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i odbierają błysk naszemu spojrzeniu. Co robić, by zminimalizować widoczność oraz uniknąć powstawania cieni pod oczami?

@madina_mariposa

Najczęstsze przyczyny powstawania cieni pod oczami

Zazwyczaj cienie pod oczami kojarzą nam się z zarwaną nocą, jednak na ich pojawienie się ma wpływ także szereg innych czynności wykonywanych przez nas w ciągu dnia. Tak naprawdę pracujemy na nie już od śniadania – dieta obfitująca w cukier, sól oraz wysoko przetworzone produkty to wszystko składa się na powstawanie nieestetycznych „worków” pod oczami. Wpływają na nie wszelkiego rodzaju używki, takie jak alkohol i papierosy, a także długotrwały stres. Kolejnym zagrożeniem dla pięknej skóry wokół oczu jest nadmierna ekspozycja na światło niebieskie – czyli to emitowane przez nasze smartfony, telewizory i komputery. Wiele godzin spędzonych na pracy przy monitorach w połączeniu z brakiem aktywności wzmagają niedotlenienie organizmu, zaburzając mikrocyrkulację. W efekcie odnotujmy spadek poziomu kolagenu, słabsze unaczynienie, a także zaburzony metabolizm skórny – co wpłynie na widoczność naszych cieni.

Zacznij od badań kontrolnych

Ponieważ delikatna skóra pod oczami często jest pierwszą oznaką wielu chorób, zwalczanie utrzymujących się cieni powinniśmy zacząć od kompleksowych badań kontrolnych. Zasinienia pod oczami mogą wskazywać na dolegliwości takie jak: nieprawidłowa praca nerek, tarczycy, wątroby, niedokrwistość, cukrzycę oraz nadciśnienie.

@stylowi.pl

Przyjrzyj się swojej pielęgnacji

Bardzo często zdarza nam się traktować skórę wokół oczu z niedostateczną uwagą. Pielęgnacja tej partii ciała powinna być wyjątkowo łagodna i delikatna. Przede wszystkim powinniśmy skupiać się na dokładnym demakijażu oraz właściwym nawilżeniu. Na co dzień wybierzmy kosmetyki przebadane dermatologicznie, które są przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry pod oczami. Zawarte w nich składniki aktywne takie jak m.in. wyciąg z miłorzębu japońskiego, arnika, kasztanowiec, świetlik lekarski, czy też kwas hialuronowy, będą łagodziły obrzęki oraz przyczyniały się do rozjaśnienia cieni pod oczami. Oprócz kosmetyków, dużą skuteczność wykazują także zabiegi kosmetyczne takie jak mezoterapia igłowa lub wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

@stylowi.pl

Domowe sposoby na usuwanie cieni pod oczami

Wbrew powszechnej opinii w walce z sińcami pod oczami wiele możemy zdziałać samodzielnie, w zaciszu swojego domu. Podstawową rzeczą, od której powinnyśmy zacząć jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Zadbajmy, by w naszej diecie nie brakowało warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, kaszy, ryb oraz chudego mięsa. Ograniczmy cukier i sól oraz zadbajmy o odpowiednie nawodnienie, a nasza skóra pod oczami na pewno nam za to podziękuje. Wprowadźmy do naszego planu dnia więcej ruchu, wybierajmy wysiłek na świeżym powietrzu, który dodatkowo lepiej dotleni nasz organizm, tym samym redukując sińce.

Kolejną rzeczą, która pozytywnie wpłynie na zdrowy wygląd okolic oczu jest regularne wykonywanie delikatnego masażu twarzy. Pobudzi on krążenie krwi i limfy, redukując obrzęki i nieestetyczne zasinienia. Możemy dopełnić naszą domową pielęgnację specjalnymi maskami oraz płatkami pod oczy. Dzięki formule bogatej w składniki aktywne, które skutecznie przenikają w głąb skóry, możemy niemal natychmiastowo poprawić wygląd naszej skóry pod oczami. Maski i hydrożelowe płatki sprawdzą się nie tylko w naszej rutynowej pielęgnacji, ale także jako ekspresowy ratunek przed imprezą, ważną uroczystością lub rankiem po nieprzespanej nocy.

Dobrym pomysłem jest także przechowywanie kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu w lodówce. Schłodzony preparat nałożony na opuchniętą po nocy skórę przyniesie nie tylko ukojenie, ale także skutecznie obkurczy naczynka krwionośnie zmniejszając widoczność cieni. Nie należy zapominać także o całorocznej ochronie przeciwsłonecznej. Krem z filtrem SPF pomoże zredukować zachodzącą degradację kolagenu pod wpływem promieniowania UV, zabezpieczy kruche naczynka oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia przebarwień posłonecznych.

@janicejoostemaa

Makijaż skutecznie kamuflujący cienie pod oczami

Borykając się z problemem cieni pod oczami, czasami jesteśmy zmuszone zakamuflować je makijażem. Niezbędny do tego będzie odpowiedni korektor. Kluczowy jest tutaj dobór koloru oraz konsystencji. Choć wydawałoby się, że najlepszym wyborem będzie mocno kryjący korektor, który dokładnie zasłoni cienie pod oczami, dużo lepszym wyborem może okazać się lekka formuła o właściwościach rozświetlających. Nada świeżości spojrzeniu, jednocześnie nie obciążając i nie przesuszając cienkiej skóry pod oczami. Przy wyborze kolorów postawny na odcień jak najbardziej zbliżony do naszej skóry, ale o żółtych podtonach. Żółty pigment skutecznie zneutralizuje fioletowy kolor cieni i nada skórze zdrowego wyglądu. Starajmy się także używać korektora w niewielkiej ilości. Nałożony zbyt obficie może nieestetycznie gromadzić się w załamaniach skóry i podkreślać zmarszczki.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis