Woda termalna – dlaczego warto?

@meg_legs

Woda termalna to popularny składnik wielu kosmetyków, leków oraz środków do higieny jamy ustnej. W formie mgiełki jest także doskonałym uzupełnieniem naszej codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy. Jakie właściwości ma woda termalna i czym różni się od zwykłej wody?

@outwithjules

Jak powstaje woda termalna?

Wody termalne wydobywane są z bardzo głębokich warstw skał, które sięgają nawet kilku kilometrów głębokości. Taka woda charakteryzuje się krystaliczną czystością oraz niezwykłym bogactwem minerałów, które działają jak odżywczy kompres dla naszej skóry. W zależności od wydobycia woda termalna różni się składem i proporcjami drogocennych pierwiastków, a w związku z tym także właściwościami. Charakterystyczna dla niej jest także wysoka temperatura, która mierzy ponad 20 stopni Celsjusza. Dlatego też wykorzystywana jest w celach leczniczych w popularnych ośrodkach SPA i uzdrowiskach.

Właściwości wody termalnej

Woda termalna doceniana jest przede wszystkim za swoje właściwości kojące i przeciwzapalne. Dzięki bogatej mieszance minerałów takich jak magnez, żelazo i wodorowęglany przyspiesza i wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne oraz przyczynia się do pobudzenia mechanizmów obronnych skóry. Jest doskonałym dodatkiem w pielęgnacji cer dotkniętych problemami dermatologicznymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik czy różnego rodzaju alergie i podrażnienia skórne. Sprawdzi się także jako łagodzący kompres dla skóry zmagającej się z poparzeniem słonecznym oraz po inwazyjnych zabiegach dermatologicznych i laserowych przynosząc jej długotrwałą ulgę i nawilżenie. Możemy po nią sięgnąć także, jeśli chcemy załagodzić skórę po goleniu, dzięki czemu unikniemy zaczerwienienia i uczucia swędzenia.

@meg_legs

Zastosowanie wody termalnej

Mimo swoich leczniczych właściwości, woda termalna może być z powodzeniem stosowana nie tylko w przypadku pielęgnacji skóry problematycznej. Ponieważ przypisuje się jej działanie zmiękczające oraz głęboko nawilżające jej codzienne stosowanie przyniesie mnóstwo korzyści każdemu rodzajowi skóry twarzy. Dzięki stymulacji syntezy połączeń międzykomórkowych, nasza skóra staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Zawarte w niej minerały dodatkowo regulują pracę gruczołów łojowych zabezpieczając skórę przed powstawaniem zmian trądzikowych oraz skutecznie niwelując już te powstałe. Woda termalna to także doskonały sprzymierzeniec w walce ze starzeniem się skóry. Dzięki zawartości antyoksydantów oraz wspomaganiu syntezy naturalnych enzymów skutecznie zwalcza wolne rodniki pozostawiając zdrowy i promienny wygląd naszej twarzy.

Jak stosować wodę termalną?

Spray z wodą termalną z powodzeniem możemy stosować jako zamiennik toniku, esencji czy mgiełek do twarzy. Chłodząca mgiełka przyniesie także przyjemne ochłodzenie w letnie dni. Dodatkowo możemy spryskiwać nią twarz w ciągu dnia nawet siedząc w biurze. Jeśli pracujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu nasza przesuszona skóra twarzy z pewnością to doceni! Butelka wody termalnej będzie także doskonałym ratunkiem w przypadku niespodziewanego podrażnienia, wysypki lub alergii. Możemy wtedy zastosować wodny kompres, pozostawiając nasączoną gazę wodę termalną na twarzy na około 10 minut. Taka maseczka może być stosowana na całą twarz lub wyłącznie na poszczególne partie – na przykład spuchnięte oczy. Aby zintensyfikować kojące działanie wody termalnej warto przed użyciem schłodzić ją w lodówce. Załagodzi powstałe zmiany oraz przyniesie nam ulgę. Oprócz wielu zastosowań w pielęgnacji, woda termalna jest używana także jako wykończenie makijażu. Twarz spryskana delikatną mgiełką jako ostatni krok makijażu nada mu lekkości, usunie jego pudrowość, odżywi i rozświetli naszą cerę.

@vassia_kostara

Cenna wskazówka

Ponieważ spryskanie twarzy wodą termalną to zaledwie część rytuału, należy pamiętać aby po chwili osuszyć twarz chusteczką oraz zabezpieczyć skórę kremem lub olejkiem, który stworzy na skórze warstwę okluzyjną. Jeśli o tym zapomnimy, odparowująca woda z powierzchni naszej skóry przyniesie odwrotny rezultat – zamiast odżywienia i nawilżenia przesuszymy ją!

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis