Uroda

Zdrowie i Uroda

Koniec z dietetycznymi błędami! Poznaj 6 mitów na temat odchudzania

1. Więcej ćwiczeń daje lepsze efekty
Jeden z najbardziej znanych mitów, które krążą na temat odchudzania. Powinnaś wiedzieć, że ćwicząc zbyt dużo, możesz narazić swoje zdrowie. Przede wszystkim, częste treningi mogą zaburzyć twoją gospodarkę hormonalną, co wzmaga stres i niepokój. Ponadto ćwiczenia mogą wycieńczyć twój organizm, powodować ból, obrażenia, a także zaburzyć metabolizm. Chyba zauważyłaś też, że im więcej ćwiczysz, tym częściej odczuwasz głód. Zamiast drastycznego planu treningowego, wprowadź do swojego życia ciągły ruch. I nie ćwicz więcej niż 45 minut dziennie.
2. Keton malinowy
Modny mniej więcej od roku suplement diety obiecuje cuda. Nie dajcie się jednak nabrać. To pułapka, która ma przynieść zyski dużym firmom. Zamiast faszerować się suplementami, postawcie na zdrową dietę i ruch.
3. Rezygnowanie z posiłków
Mit mówiący o tym, że omijanie posiłków gwarantuje spadek wagi, jest jednym z najgorszych, który krąży wśród kobiet. Mylisz się, myśląc, że dzięki głodzeniu się, osiągniesz długotrwałe efekty. Tylko regularne posiłki i zbilansowana dieta jest gwarancją sukcesu. Staraj się jeść trzy duże posiłki i dwie przekąski w ciągu dnia, a gwarantujemy, że w zdrowy sposób pozbędziesz się zbędnych kilogramów.
4. Wyeliminowanie tłuszczu
Wiele z nas przed zakupem zwykłego jogurtu czy serka, najpierw patrzy na zawartość tłuszczu. I to jest błąd. W diecie nie chodzi o to, aby w ogóle wyeliminować tłuszcz, tylko aby czerpać go z właściwych źródeł. Dlatego jedz tłuszcze zawarte w orzechach, nasionach, awokado, oliwie z oliwek czy rybach. Zrezygnuj zaś z przetworzonego jedzenia, zawierającego szkodliwe tłuszcze, jak np. tłuszcze trans.
5. Dieta składająca się tylko z protein
Tak jak już pisałyśmy wcześniej, kluczem do sukcesu i wspaniałej sylwetki jest zblinasowana dieta. Jedzenie samych protein wcale nie pomoże ci schudnąć, wręcz przeciwnie - możesz nawet przybrać na wadze. Dodawaj produkty, bogate w składniki odżywcze do każdego posiłku, ale niech nie będą one jedynymi pozycjami w twoim jadłospisie.
6. Bezglutenowa dieta jest najlepsza
Oczywiście, gluten zawarty w przetworzonym jedzeniu, często jest przyczyną alergii, problemów z trawieniem, a nawet chorób, takich jak ADHD, autyzm czy depresja. Nie myśl jednak, że idąc do sklepu i kupując wszystko, co nie ma glutenu, szybko pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Zamiast szukać sztucznej bezglutenowej żywności, zacznij odżywiać się zdrowo, jedząc pełnoziarniste pieczywo czy np. komosę ryżową zamiast ryżu. Szukaj produktów, które automatycznie wyeliminują z twojej diety zarówno gluten, jak i inne `śmieciowe` składniki.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation