Pozycje jogi na co dzień

@poosh.com

Początek roku to często synonim dobrych postanowień i ponownego wprowadzania sportu do naszej rutyny. Codzienna dawka jogi składająca się z kilku podstawowych pozycji ujędrni brzuch, wzmocni mięśnie skośne i zaokrągli pośladki. Co więcej, regularne praktykowanie jogi uwolni nasze ciało od napięć, wzmocni ciało i znacząco zwiększy zakres jego ruchów. Nie ma więc na co czekać – od czego zacząć domową praktykę jogi?

@libremocion.com

Na płaski brzuch

Leżąc na macie, połóż ręce na podbrzuszu, podnieś zgięte nogi równolegle do podłogi, tak, aby kolana pozostawały na linii bioder. Na wydechu opuść prawą stopę ze ściągniętymi palcami w dół. Zrób ponownie wdech i złącz ponownie nogi. Na wydechu skieruj lewą stopę w stronę podłogi. Powtórz ruch 10 razy na każdą stronę. Dodatkowa wskazówka? W tej pozycji dbamy o to, aby nie wyginać pleców, trzymając pępek wciśnięty do kręgosłupa.

@belsizeactivewear.com

Dla zaokrąglonych pośladków

Leżąc na macie, postawmy stopy na ziemi, tak aby pięty znajdowały się blisko pośladków. Ramiona mogą znajdować się wzdłuż ciała lub, dla większych trudności, wyciągnięte za głowę. Na wdech i wydech unoś pośladki z podłogi. Po zatrzymaniu się w pozycji z uniesionymi w górze biodrami, dodatkowo podnieśmy prawą nogę w kierunku sufitu. Pozostańmy w niej na 5 oddechów i odpocznijmy, aby zmienić stronę bez opierania miednicy o podłogę.

@atamas___

Dla smukłej talii

Ustawmy się w bocznej pozycji deski po prawej stronie, lewe ramię jest skierowane w górę, a biodra uniesione tak wysoko, jak to możliwe. Pozostańmy nieruchomo w tej pozycji przez 30 sekund i zmieńmy stronę. Dodatkowa wskazówka? Nie bójmy się wydłużać czasu ćwiczeń.

Na emocjonalny detoks

Będąc w niskim wykroku, prawą nogę stawiamy do przodu, rozciągniemy przy tym mięsień lędźwiowy i mięsień czworogłowy. Kładziemy lewe kolano na ziemi i prawą ręką chwytamy lewą stopę, aby zbliżyć lewą piętę do pośladka. Utrzymajmy pozycję przez 5 długich oddechów przed zamianą stron. Aby uzyskać większą intensywność, przyłóżmy lewe przedramię z powrotem do maty.

@doyoueven.com

Rozciąganie przywodzicieli

Siedząc na macie, rozchylamy nogi z każdej strony tak bardzo, jak to możliwe, pozostając w wygodnej pozycji. Ręce można położyć płasko na podłodze lub skierować w górę, aby rozciągnąć talię. Pozostańmy w tej pozycji przez 10 oddechów, zanim powoli złączymy nogi. Dodatkowa wskazówka? Oddychaj głęboko, aby uzyskać coraz bardziej komfortową pozycję.

Wyprost kręgosłupa i otwarcie serca

Uklęknijmy na macie, chwyćmy pięty i wypchnijmy klatkę piersiową w górę. Jeśli ta opcja jest zbyt intensywna, połóżmy ręce nad pośladkami, aby odciągnąć ramiona do tyłu i otworzyć klatkę piersiową. Pozostań w tej pozycji przez 5 oddechów. Dodatkowa wskazówka? Zadbajmy o wyjście z pozycji siedząc na kolanach na macie i zamykając oczy, aby wsłuchać się we wszystko, co dzieje się w ciele po tej bardzo intensywnej pozycji.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis