Siła miłości do siebie

@inspirations_closet

Każdego dnia troszczymy się o bliskie nam osoby, jednak bardzo często zapominamy o tej najważniejszej – nas samych. Miłość do siebie to ważny element budujący naszą relację z wewnętrznym „ja”. To uczucie szacunku do własnego ciała oraz głębokie zastanowienie się nad potrzebami psychicznymi i fizycznymi. Pielęgnacja rytuałów self-love to także nauka czerpania radości z przebywania w swoim własnym towarzystwie. Zbudowanie takiej więzi ze sobą, pozwoli nam wprowadzić spokój i szczęście do naszego życia.

@the_shoestring_home

Zacznij dobrze dzień

Według definicji, sefl-love to troska o siebie połączona z praktykowaniem codziennych rytuałów poprawiających jakość naszego życia. Świadomy i przepełniony dobrą energią poranek, może nas pozytywnie nastroić na cały dzień. Być może jest to jedyny czas w ciągu dnia, gdy mamy chwilę tylko dla siebie. Dlatego warto ją dobrze zaplanować i wykorzystać. Zastanów się, co chciałabyś zmienić w swoim życiu lub co nowego wprowadzić. Może będzie to kwadrans rozbudzającej jogi przed śniadaniem, medytacja lub wypicie filiżanki kawy przy ciekawym artykule. Cokolwiek masz ochotę zrobić dla siebie, postaraj się zacząć od tego dzień. Przypływ endorfin gwarantowany!

@bohemiandecor

Prowadź dziennik

Choć prowadzenie dziennika kojarzy nam się raczej z pamiętnikiem nastolatki, nie należy lekceważyć jego pozytywnego wpływu na nasze samopoczucie i wewnętrzny spokój, związany z przelewaniem myśli na papier. Regularne prowadzenie takich zapisków to nie tylko doskonały sposób na dokumentację swojej codzienności, ale także miejsce do odnotowania naszych emocji, przyjrzenia im się i lepszego zrozumienia ich z perspektywy czasu. Swoje dzienniki możesz uzupełniać także o różnego rodzaju rysunki, wycinanki, fotografie, czy inspirujące notatki i cytaty, które akurat wydały się ciekawe. Wiele fascynujących treści umyka nam w natłoku informacji, o wielu też zapominamy bezpowrotnie skupiając się na obowiązkach w ciągu dnia. Notatnik, to doskonałe narzędzie, które ułatwi nam drogę do poznania i zrozumienia nas samych.

Medytuj

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia. Możemy potraktować ten czas, jako metaforyczny okres do wybudzenia się z letargu po zimie. Codzienna medytacja pozwoli nam wyciszyć myśli i przygotować się na trudy, które czekają nas w ciągu dnia. To doskonały trening umysłu, który pozwoli nam na budowanie bardziej harmonijnego życia oraz lepsze zrozumienie siebie i innych. Regularna medytacja pomaga oswoić się z pojawiającymi się niespodziewanie przeciwnościami oraz podejmować szybciej decyzje z nimi związane. Przynosi także wiele długotrwałych korzyści, takich jak m.in. zredukowanie odczuwanego stresu, poprawę jakości snu czy lepszą koncentrację. Jeśli nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z medytacją, w Internecie znajdziesz wiele kursów, filmów i przewodników dla początkujących.

@yrc.yoga

Zatroszcz się o swoje ciało

Abyśmy mogli odczuwać komfort psychiczny, niezbędne do tego jest zdrowie naszego ciała. Niestety bardzo często spychamy je na dalszy plan, nie zauważamy jego potrzeb i złościmy się, gdy ono zaczyna wysyłać nam sygnały ostrzegawcze w postaci kontuzji lub bólu poszczególnej partii. Codziennie poświęć mu czas – na rozciąganie, rozpieszczanie, a przede wszystkim docenianie. Szczere i pielęgnowane uczucie wdzięczności, przyczynia się do wzrostu poziomu naszego szczęścia.

Czerp radość z ruchu w rytmie slow

Spacer z przyjaciółką, poranny jogging, kilka minut rozciągania, a może spontaniczny taniec do ulubionej piosenki? Każdy, nawet najmniejszy wysiłek fizyczny w ciągu dnia to doskonałe ćwiczenie na praktykowanie rytuału self-love. Oprócz uwolnienia się dawki endorfin, które wiążą się z aktywnością fizyczną, zauważymy także wzrost samoakceptacji. Nasze ciało stanie się bardziej mobilne, rozluźnione i pełne energii. Pamiętajmy jednak, że wysiłek ma być dla nas relaksem, a nie nieprzyjemnym obowiązkiem! Dlatego warto znaleźć aktywność, która będzie dla nas prawdziwym źródłem satysfakcji i ukojenia.

@juliannawilde

Celebruj małe rzeczy

Wypij kubek ulubionej herbaty, zapal świecę, która wprowadza cię w dobry nastrój, albo zaplanuj czas sam na sam z wciągającą książką. Znajduj radość w chwilach, w których robisz to, co naprawdę sprawia ci przyjemność. Żyjemy w ciągłym pędzie, zapominając jak czerpać zadowolenie z codzienności. Celebruj dobre momenty i doceniaj nawet najmniejsze rzeczy, gesty i ludzi w swoim otoczeniu. Praktykowanie tego rytuału sprawi, że nie tylko zaczniemy żyć bardziej świadomie, ale także poczujemy się szczęśliwsi.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis